Skip to main content
Lifehacking

Ako sa naučiť používať čínske paličky za 90 sekúnd

By 14. júla 2020No Comments

Tim Ferris, človek vďaka ktorému pri každej príležitosti točím neuroticky perom medzi prstami uverejnil video s jednoduchým návodom ako sa stať expertom v používaní čínskych paličiek pri jedení. Keďže som okrem tohto blogera a spisovateľa tiež veľký veľký fanúšik jedenia paličkami odporúčam vám do pozornosti toto easy video. Paličky sú totiž fenomén, ktorý plne doceníte až keď dobre zvládnete tento nástroj a spôsob jedenia s ním. Keď budete sebaisto držať to najťažšie sústo medzi dvoma kúskami dreva, prípadne keď s paličkami zabijete muchu ako čínsky majster v Karate Kidovi odložíte nožík a vydličku iba na nevyhnutné prípady.

Prečo paličky? 

Jedenie paličkami cibrí chuťové zmysly: okrem samotného hmatu a získania virtuozity pri narábaní s prstami umožnuje hlavne delikátnejšie vychnutnávanie jedla pretože vás nútia jesť pomalšie a po menších sústach. Nepodceňujte tento fakt. Práve nástroje, ktoré používame každý deň formujú naše zvyky a pomalšie jedenie je určite jeden zo zvykov, ktoré by sme si mali všetci v záujme svojho zdravia osvojiť. Nie je to o rýchlosti. Je to o kvalite.

Komu nepomôže ani toto video a stále bude vidieť ako mu kúsky mäsa a ryže prepadávajú pred očami na zem nech skúsi skontrolovať základné pozície paličiek v rukách na tomto mieste. Ak vás táto téma zaujíma trošku viac môžete si prečítať o histórii používania paličiek a základoch etikety pri jedení. A aby opäť neostalo pri rečiach: napríklad na tejto adrese si môžete objednať vaše prvé zásoby paličiek do kuchyne.

(mk)